SecDay, powórt na uczelnię i projekty

Witam.

Już od dłuższego czasu zabierałem się za napisanie nowej notatki. Sporo tematów przeszło mi przez głowę, lecz jakoś nie potrafiłem się zmobilizować, żeby napisać coś konstruktywnego. Ale, czas nadrobić zaległości 🙂

28.09 we Wrocławiu odbyła się konferencja informatyczna SecDay. Już rok temu chciałem jechać, jednak tak się wszystko w życiu poukładało, że się nie udało. Teraz żałuję, że mnie wtedy nie było, bo taki wyjazd okazał się olbrzymim strzałem w dziesiątkę. Może i niektórych wykładów do końca nie rozumiałem, lecz to co zrozumiałem dało mi wiele do myślenie.

Przede wszystkim wykłada o Podstawowych funkcjach bezpieczeństwa bankowego Pawła Golenia, który pokazał jak wiele niebezpieczeństw czeka na przeciętnego Kowalskiego (i nie, bo ludzie bardziej zagłębieni w temacie też popełniają błędy) w trakcie korzystania z bankowości internetowej.

Drugi z wykładów, który wzbudził we mnie pozytywne uczucia, był wykład Adama Zabrockiego. W końcu ktoś dobitnie mi uświadomił, że nic nie jest bezpieczne. A końcówka wykładu po prostu rozłożyła mnie na łopatki. Nigdy w ten sposób nie podchodziłem do myślenia o malware.

Reszta wykładów również stała na wysokim poziomie. Wyjazd do Wrocławia muszę zaliczyć do naprawdę udanych. Wiele nowych wiadomości, nowe doświadczenia z Paniami w okienkach PKP. Jak tylko będę miał okazję i możliwości jeździć na tego typu konferencję, to na pewno nie będę w tym czasie siedział w domu.

Przyszedł październik i przyszedł powrót na uczelnię. III Semestr informatyki. Semestr zapowiada się dość ciężki, sporo przedmiotów przy których trzeba będzie sporo nowej wiedzy przyswoić. Ale myślę, że będzie dobrze. Najgorszy w tym wszystkim jest plan. Ani jednego dnia wolnego i piątki do 17:15 mogą troszkę przeszkadzać w studiowaniu. Ale mimo wszystko nie narzekam, bo nie mam raczej ani jednego dnia, w którym będę miał same trudne laboratoria. Da się przeżyć. Przynajmniej mam taką nadzieję 😉

Jeszcze przed nowym rokiem akademickim zacząłem tworzyć jeden projekt: grę on-line przez przeglądarkę. Projekt tworzę w OOP PHP wraz z MySQL. Ciekawi mnie efekt, na który niestety będzie trzeba poczekać, ponieważ uczelnia absorbuje jednak większość mojego czasu. Co jednak nie powstrzymuje mnie od… Rozpoczęcia kolejnego projektu, a mianowicie robota sieciowego. Plany są wielkie, mam nadzieję, że uda się to zrealizować do końca tego roku kalendarzowego (robota) i do końca roku akademickiego (grę).

To by było na tyle, mam nadzieję, że częstsze siedzenie przy komputerze w tym semestrze, będzie mnie mobilizowało do pisania notek.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*